6279934790_fa7b777955_oPonad 300 gości z 30 krajów bierze udział w pierwszej międzynarodowej konferencji poświęconej tematyce jakości życia (Quality of Life Conference), organizowanej przez Grupę Sodexo 5-6 maja w Nowym Jorku. Konferencję otworzyło wystąpienie Mari Kiviniemi – byłej premier Finlandii i zastępczyni Sekretarza Generalnego OECD.

Celem dwudniowego spotkania ekspertów jest wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie poprawy jakości życia oraz zrównoważonego rozwoju społecznego, gospodarczego i ochrony środowiska. Podczas konferencji przedstawiciele wielu środowisk, m.in. świata polityki, biznesu, ośrodków naukowych, instytutów medycznych oraz organizacji pozarządowych, będą dzielić się wiedzą na temat modeli zarządzania oraz rozwiązań wpływających na poprawę jakości życia. W pierwszym tego typu wydarzeniu uczestniczy także grono młodych, ambitnych reprezentantów różnych kultur i narodowości, którzy zaangażują się w poszukanie nowych zasobów umożliwiających zrównoważony wzrost, oparty nie tylko na korzyściach finansowych, ale także na rozwoju osobistym i satysfakcji z prowadzonych działań.

„Jakość życia współczesnego człowieka nie ogranicza się wyłącznie do jego sfery materialnej, lecz jest rozumiana jako stopień zaspokajania ogółu potrzeb zarówno jego samego, jak i całego społeczeństwa. To główna misja Sodexo.” – wyjaśnia Michel Landel, Sodexo CEO. – „Bazując na zdobytej wiedzy i doświadczeniu oraz wykorzystując pozycję światowego lidera w zakresie usług podnoszących jakość życia, zdecydowaliśmy się zorganizować Quality of Life Conference. Udało nam się zgromadzić przedstawicieli wielu środowisk, narodowości i kultur, którzy wierzą, że koncentracja działań na człowieku jest istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój gospodarczy i społeczny.” – dodaje.

Wszystkim uczestnikom spotkania przyświeca jeden cel – poszukiwanie najlepszych rozwiązań społecznych, politycznych i gospodarczych w celu poprawy jakości życia ludzi na całym świecie.

Dodaj komentarz

Previous post Masz pomysł na firmę, a nie masz pieniędzy? Mamy na to sposób!
Next post Nieopodatkowana dieta i dzień wolny za pracę w komisji wyborczej