romance-couple-1209046_640-1

Zbliża się karnawał, co oznacza, że coraz częściej będziemy wskakiwały w eleganckie i stylowe sukienki. Do takiej kreacji najodpowiedniejszym okryciem wierzchnim będzie oczywiście płaszcz. Jednak nie każda długość i krój pasują do sukienki. Jak więc dobrać płaszcz do naszej sylwetki i długości sukienki?

Wydawałoby się, że płaszcz pasuje do wszystkiego. Rzeczywiście, ze względu na różne kroje możemy użyć go niemal w każdej stylizacji. Ale nie w każdej będzie wyglądał równie dobrze. Jest kilka zasad, o których musimy pamiętać zestawiając płaszcze damskie z eleganckimi sukienkami wieczorowymi czy nawet spódnicami.

Nie mieszaj stylów!

Jeśli zakładamy elegancką sukienkę koktajlową czy wizytową, musimy wiedzieć, że i płaszcz powinien być w tym samym stylu. Długi, pikowany płaszcz puchowy niekoniecznie będzie tutaj dobrym połączeniem. Nie wspominając już o puchówkach typu „oversize”, które mogą zepsuć całą stylizację. Często wydaje nam się, że idąc na bal karnawałowy czy imprezę, płaszcz nie jest taki ważny, ponieważ wszyscy będą go widzieć tylko przez chwilę. Jednak wybierając idealną stylizację, powinnyśmy zadbać o każdy szczegół. Do sukienek najlepiej pasować będą płaszcze wełniane lub te z delikatnym połyskiem.

Wybierz odpowiednią długość

Przy sukienkach w wersji mini najlepiej będą się prezentować długie płaszcze. Krótki płaszcz w tym przypadku mógłby być nieodpowiedni, ponieważ będziemy wyglądały tak, jakbyśmy zapomniały założyć spodni. Jeśli chodzi o płaszcze krótkie i średnie, najlepiej jeśli sukienka będzie wystawać ok. 10 cm poniżej linii okrycia wierzchniego. Ale jeśli zakładamy długie suknie wieczorowe, to i płaszcz powinien być długi.

Jaki krój wybrać?

Aby podkreślić elegancję sukienki fashion, najlepiej wybrać płaszcz wiązany z wcięciem w talii. Taki krój idealnie pasuje do sukni wieczorowej i na pewno wyeksponuje naszą sylwetkę. W stylizacjach z sukienkami sprawdzą się także płaszcze dwurzędowe z rozkloszowanym dołem. Musimy również pamiętać, że jeśli nasza sukienka jest rozkloszowana, to nie będzie wyglądała dobrze z płaszczem o prostym lub dopasowanym kroju.

Dodaj komentarz

Previous post Złocista skóra nawet po wakacjach
Next post Domowe urządzenia do ćwiczeń – patent na bycie fit