Początkujących rodziców często nurtuje wiele pytań o codzienną pielęgnację i wychowanie niemowlaka. Wśród nich pojawia się także to związane z ubiorem. Co założyć dziecku na spacer, a czego się ewidentnie wystrzegać? W tym artykule uzyskasz kilka wskazówek, które pomogą podjąć ci słuszną decyzję i cieszyć się wspólnymi spacerami.  

Nie przegrzewaj i nie wyziębiaj!

To bardzo ważna zasada, o której nie można zapominać. Maluch musi mieć zapewniony stały komfort cieplny, dlatego zadbaj o to! Lepiej już z dwojga złego ubrać dziecko trochę lżej, niżby miało mocno się zgrzać i za chwilę zaziębić. Aby w pełni sprostać tym wymogom, wybieraj tylko i wyłącznie ubranka z naturalnych tkanin. Muszą być przewiewne i lekkie. Sprawdzą się więc body zapinane w kroku lub rampersy. Tak na marginesie, to idealny letni prezent dla rocznego dziecka znajdziesz na https://www.51015kids.eu/blog/jaki-jest-dobry-prezent-na-roczek/. Zawsze się przydaje i dobrze mieć kilka par na zmianę.

Druga ważna kwestia to „im mniej, tym lepiej”! Nie ubieraj dziecka w sukienki z kokardami czy sztywne jeansowe spodenki. Zmiana pieluszki w stroju składającym m się z kilku warstw jest, delikatnie mówiąc, niekomfortowa. Wybierz więc luźne spodenki uszyte na bazie bawełny organicznej opatrzone szeroką gumą w pasie. Lekka bluza na suwak to także dobry pomysł na popołudniowe wakacyjne spacery.

Czapeczka lub chusta – zabierze ze sobą koniecznie!

Wbrew powszechnej opinii starszego pokolenia okrycie głowy dziecku nie jest zawsze niezbędne. Tylko wtedy, gdy temperatura powietrza spada poniżej 15 st. C, zabezpiecz główkę dziecka czapeczką. Natomiast, gdy zabierasz malucha na spacer w słoneczny letni dzień, delikatna przewiewna czapka lub chusta są niezbędne. Mocno operujące słońce nie jest bezpieczne dla zdrowia malucha.

Dodatkową osłonę przed słońcem zapewni rozłożona nad dzieckiem parasolka. Delikatny cień padający na wózek zapewni maluchowi komfort cieplny.Jeśli dziecko lubi spać pod przykryciem, zabierz ze sobą ażurkowy kocyk. Przykrywanie malucha grubym kocem czy nawet pieluchą tetrową to nie najlepszy pomysł. Pamiętaj też o tym, że ciemniejsze ubranka mocniej się nagrzewają.

Ubranka na wietrze dni

Latem również wieje i to czasem dość mocno. Oczywiście nie warto zabierać malucha na spacer w bardzo wietrzną pogodę. Delikatniejszy wiatr nie stanowi jednak żadnej przeszkody, aby wyjść z domu. Musisz jednak ubrać dziecko stosownie do pogody i zabrać ze sobą cieplejsze rzeczy w razie wystąpienia silniejszych podmuchów.

Na pewno pamiętaj o czapeczce lub chustce, która idealnie ochroni główkę malucha przed przewianiem. Najlepiej ubierz maluszka na cebulkę, aby w razie zmiany pogody założyć lub zdjąć jedną z warstw. Przy wietrznej pogodzie sprawdzi się też sweterek lub letnia kurteczka. 

Jeśli chcesz cieszyć się wspólnymi spacerami i widzieć uśmiech na twarzy malucha, ubieraj go adekwatnie do pogody. Ochronisz malucha przed przegrzaniem i wychłodzeniem, a w efekcie od przeziębienia.

Previous post Kawa mrożona – mała przyjemność
Next post Zakup okien – na co się zdecydować?