3Jeśli posiadamy duże mieszkanie, mamy więcej przestrzeni aranżacyjnej. Jednak nie można zapominać, że każde mieszkanie powinno posiadać swój własny styl i charakter. Dlatego już na samym początku warto pomyśleć o dodatkach i detalach, które razem będą tworzyć spójną całość.

Kolory i wnętrza

Dysponując dużym mieszkaniem możemy sobie pozwolić na intensywne kolory ścian, łącząc np. czerwień z szarością, brązem lub czernią. Urządzając salon możemy postawić w nim dużą meblościankę, ale równie dobrze sprawdzi się komoda w połączeniu z wygodną kanapą i fotelami.

W sypialni dobrze sprawdzi się kolor niebieski, ponieważ ma działanie uspokajające i kojące. Wybierając łóżko postawmy na takie z dużym materacem i jasną ramą, która przełamie ciemniejszą kolorystykę ścian. Dodatkowo wybierzmy białą szafę oraz szafkę nocną. Urządzając balkon, który znajduje się zwykle przy sypialni, pamiętajmy, że powinien on być strefą relaksu dla rodziców, miejscem na poranną kawę i wieczorne rozmowy latem.

Jeśli mamy do zaaranżowania pokój dziecięcy, możemy postawić na jasnożółty kolor, który wywołuje uczucie ciepła, jak również jest bardzo lubiany przez dzieci. W pokoju tym nie może zabraknąć łóżka, biurka oraz miejsca do zabawy. W zależności od metrażu pomieszczenia  możemy zdecydować się na tablicę kredową, ściankę wspinaczkową czy mini huśtawkę.

Przy urządzaniu kuchni warto postawić na jasne kolory, wybierając np. białe lub beżowe meble. W miejscu tym powinien znaleźć się także duży stół rodzinny. Kuchnia – nawet jeśli jest duża – musi być również funkcjonalna i przytulna. Narożna zabudowa i szuflady z kuchennymi organizerami to coś, czego nie może w tym miejscu zabraknąć.

Aranżując łazienkę możemy wybrać wannę lub prysznic, jeśli jednak mamy dzieci, to wanna będzie zdecydowanie wygodniejszą opcją. W łazience powinny znaleźć się także szafki z lustrem, które rozjaśnią pomieszczenie.

Jeśli metraż mieszkania na to pozwoli, warto wydzielić osobne pomieszczenie na pralnię, co jest niezwykle wygodnym i komfortowym rozwiązaniem.

Przykładowe aranżacje dużych wnętrz można zobaczyć na stronie domy na sprzedaż Lubin http://nieruchomoscilubin.com/.

Dodaj komentarz

Previous post (Nie)tradycyjna nauka
Next post Jak sprawdzić używany samochód przez telefon?