Kredyt gotówkowy posiada już co drugi Polak. Okazuje się, że to najczęściej nabywany produkt, jaki oferują banki. Polacy mają do wyboru coraz bardziej atrakcyjne warunki kredytowe. Banki komercyjne działające w naszym kraju praktycznie w każdym miesiącu zaskakują nowymi produktami tego rodzaju. Sprawdź, jak wybrać najlepszą ofertę.

Zanim udasz się do placówki banku

Polacy najczęściej decydują się na kredyty gotówkowe w banku, w którym posiadają już jakiś produkt. Okazuje się, że nie jest to zbyt dobra strategia. Banki o wiele lepsze warunki proponują nowym klientom, bo u tych już pozyskanych nie muszą starać się o lojalność.

Warto więc poznać różne oferty i je porównać. W tym celu nie trzeba oczywiście odwiedzać wszystkich placówek. Wystarczy poświęcić godzinę, by w sieci zweryfikować rankingi najlepszych zobowiązań tego rodzaju. Kredyty gotówkowe cieszą się tak dużą popularnością, że banki same publikują tego rodzaju zestawienia na swoich stronach internetowych.

Analiza ofert kredytowych w sieci

Jeszcze przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty kredytowej, warto poznać rankingi dotyczące najlepszych zobowiązań tego rodzaju. Zestawienia znajdziemy na oficjalnych stronach internetowych banków albo na portalach o tematyce finansowej. Polecamy jednak strony banków, bo tam dane są najbardziej wiarygodne i aktualne.

Jeśli chcemy porównać kredyty gotówkowe pod względem ich atrakcyjności przede wszystkim finansowej, należy patrzeć na dane dotyczące nie tylko oprocentowania czy wysokości miesięcznej raty, ale przede wszystkim wskaźnik RRSO. To właśnie on mówi o całkowitych kosztach, jakie będzie musiał ponieść kredytobiorca, korzystając z danej oferty banku.

Co oferują banki działające w Polsce?

Banki walczą o każdego klienta. To dlatego oferują coraz korzystniejsze warunki. Kredyty gotówkowe są dzisiaj niezwykle elastyczne. Dzisiaj to poniekąd klient dyktuje warunki. Warto więc wybierać bank, który oferuje kredyty gotówkowe w pełni zgodne z potrzebami klienta. Teraz to kredytobiorca ma określać odpowiedni czas trwania umowy kredytowej, dzięki czemu wysokość raty nie zaburza jego stabilności finansowej. To również klient ma określać wartość zaciąganego zobowiązania – bierze od banku dokładnie tyle, ile potrzebuje.

Warto podkreślić, że dzisiaj większą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe przyznawane na dowolny cel. To kredytobiorca chce decydować, w jaki sposób będzie dysponował otrzymanymi środkami i na jaki cel je przeznaczy.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że to klient dyktuje teraz warunki. Kredyty gotówkowe mają być przede wszystkim tanie. Kredytobiorcy chcą zaciągać je w tych bankach, które oferują zobowiązania „szyte na miarę”. Coraz częściej o kredyt ubiegamy się przez telefon albo za pośrednictwem internetu. Wybieramy więc banki, które rozwijają się zgodnie ze strategią nowoczesnej mobilności.

Dodaj komentarz

Previous post Jak niskim kosztem wybudować altanę ogrodową?
Next post Kupujesz mieszkanie? Licz się z podatkiem