IBM_CeBIT_2010Integrated Industry – Join the Network to hasło przewodnie tegorocznej edycji targów Hannover Messe, które zakończyły się 17 kwietnia br. w Niemczech. Wydarzenie przyciągnęło aż 220 tysięcy odwiedzających z 70 krajów, a podczas targów swoje produkty i rozwiązania przedstawiło ponad 6500 wystawców. W trakcie targów zaprezentowano najnowsze osiągnięcia Przemysłu 4.0, w tym innowacyjne oprogramowanie FORCAM FORCE™, opracowane z myślą o zarządzaniu i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Targi hanowerskie to największe na świecie targi technologii, innowacji i automatyki w przemyśle, odbywające się w Niemczech. W jednym miejscu gromadzą przedstawicieli firm z sektora industrialnego, biznesowego oraz rządowego, którzy dzielą się najnowszymi informacjami z zakresu szeroko pojętej tematyki związanej z przemysłem. W tym roku przewodnim motywem spotkania była cyfryzacja produkcji. Po raz pierwszy tak mocno promowano wizję „Fabryki 4.0”, w tym inteligentne maszyny współpracujące ramię w ramię z człowiekiem oraz systemy informatyczne, umożliwiające zarządzanie wieloma zakładami jednocześnie w czasie rzeczywistym.

Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyło się właśnie rozwiązanie FORCAM FORCE™, które producent przedstawił pod nową nazwą (wcześniejsza nazwa to Release5), doskonale korelującą z możliwościami jakie niesie ten nowatorski system informatyczny. W stosunku do wcześniejszych wersji tego oprogramowania, FORCAM FORCE™ w 100% bazuje na technologii webowej i cloud computingu. Jest również zintegrowany z platformą MXConnect, co umożliwia integrację z ERP, PLM i CAD. W efekcie system jest tańszy w eksploatacji, łatwy w administrowaniu oraz pozwala na efektywne zarządzanie procesem produkcyjnym i maszynami w czasie rzeczywistym bez względu na czas, miejsce i liczbę zakładów przemysłowych.

W trakcie kilku dni targowych można było poznać zalety oprogramowania zarówno podczas merytorycznych prezentacji, bezpośrednich rozmów ze specjalistami Forcam, jak również na branżowych szkoleniach. Międzynarodowa ekipa firmy, składająca się z przedstawicieli przybyłych z Niemiec, Francji, USA, jak również Kanady, Indii i Polski sprawiła, że imponujące stoisko Forcam tętniło życiem i przyciągnęło mnóstwo uczestników, zainteresowanych nowoczesnymi technologiami dedykowanymi dla sektora produkcyjnego.

„W trakcie targów pokazaliśmy nasze oprogramowanie w zupełnie nowej odsłonie, pod nową nazwą, oparte o zupełnie nową technologię, z nowymi funkcjami. Oddając w ręce przedsiębiorców FORCAM FORCE™ dajemy im siłę i moc, która pozwoli optymalizować produkcję w sensie zarówno lokalnym jak i globalnym” – powiedział Franz Gruber, CEO firmy FORCAM.

Dodaj komentarz

Previous post 18-latka zmarła po dopalaczach
Next post Loteria promocyjna „18 lat Selgros w Polsce”