meditation-277889_640Gładka skóra bez włosów jest jednym z elementarnych składników schludnego wyglądu. Każda kobieta chce się dobrze czuć we własnym ciele. Czasami brakuje jednak czasu na długie zabiegi kosmetyczne – najlepiej wiedzą o tym zapracowane mamy. Warto jednak czasami poświęcić chwilkę na relaks i zadbać o własne ciało.

Domowy gabinet kosmetyczny

Usuwanie niechcianych włosków z nóg, rąk lub okolic bikini stało się w ostatnim czasie niemal obowiązkiem. Nadmierne owłosienie wygląda bardzo niekorzystnie, świadczy także o niedbalstwie i niechlujności. Na rynku kosmetycznym istnieje szereg produktów przeznaczonych do depilacji. Najpopularniejsze są maszynki do golenia, które pozwalają na szybkie usunięcie włosków. Są tanie i można je kupić praktycznie w każdym kiosku. Niestety, nie są zbyt precyzyjne – prawie zawsze pozostawiają niedogolone miejsca. Powodują także zadrapania i stany zapalne.

Innym bardzo popularnym sposobem depilacji jest stosowanie specjalnych kremów, żeli i pianek. Produkty te zmiękczają włoski, by później łatwo było je usunąć przy pomocy szpatułki. Najczęściej tego typu kosmetyki nie są jednak bardzo skuteczne, mogą także wywoływać podrażnienia. Wymagają także poświęcenia znacznej ilości czasu raz na kilka dni.

Oszczędzacze czasu

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie depilatorów lub wosków, które pozwalają na kilka tygodni zapomnieć o niechcianym owłosieniu. Tego typu metody są niezwykle skuteczne, ale mają kilka wad – przede wszystkim są dosyć bolesne. Niewprawnie wykonane mogą także podrażnić skórę.

Jeżeli samodzielna depilacja sprawia zbyt wiele problemów, warto wybrać się do salonu kosmetycznego na tzw. zabieg Lycon. Kosmetyczka wykonuje go przy pomocy specjalnego wosku dobranego do odpowiedniej części ciała. Cała procedura jest krótka i skuteczna – włoski trzeba będzie ponownie usunąć dopiero po upływie 3-4 tygodni. Zabieg jest też mniej bolesny niż samodzielne woskowanie. Można go wykonać np. w gabinecie easywaxing.pl.

Dodaj komentarz

Previous post Łagodne a złośliwe nowotwory
Next post Szukamy najlepszej przychodni