cross-1010748_640

Tradycja chrześcijańska mocno wpisała się już w nasze codzienne życie. W większości wychowujemy dzieci w katolickiej wierze, pozwalając im na pobieranie wszelkich, zgodnych z nauką Kościoła sakramentów. Pośród licznych, drogich prezentów, wciąż to właśnie dewocjonalia cieszą się największą popularnością.

Każdy przyjmowany sakrament wiąże się ze wzmacnianiem swojej wiary. Dlatego właśnie medaliki srebrne z podobiznami np. Najświętszej Maryi Panny są częstym prezentem, jakim obdarowujemy swoich bliskich. Chrzest Święty to pierwsza taka okazja. W tym przypadku dziadkowie najchętniej kupują obrazki z Aniołem Stróżem, który ma czuwać nad maleństwem każdego dnia. Z okazji Pierwszej Komunii świętej również obdarowuje się dziecko różnego rodzaju obrazkami z podobizną Jezusa Chrystusa lub Niepokalanej Panienki. Srebrne obrazki są także świetnym upominkiem dla Młodych Par, które właśnie wstępują w związek małżeński.

Wszelkiego rodzaju dewocjonalia stanowią nie tylko piękną i wyjątkową pamiątkę, ale także dopełniają wnętrza każdego domu. Srebrne i złote medaliki natomiast są przepiękną pamiątką z Chrztu i Komunii Świętej. Szeroki wybór różnych rodzajów i kształtów gwarantuje, że na pewno znajdzie się taki, który najbardziej przypadnie do gustu nam oraz osobie obdarowywanej. Obrazki i medaliki to także wyjątkowe przedmioty, które emanują bożą miłością i na co dzień przypominają nam o naszej wierze.

Dodaj komentarz

Previous post Kurs językowy za granicą – jak przełamać barierę w mówieniu?
Next post Szukasz pomysłu na prezent?