angel-427478_640

Dewocjonalia mogą stanowić cudowną pamiątkę nie tylko dla pielgrzymów. Srebrne medaliki czy obrazki pięknie się prezentują, są symbolem głębokiej wiary i przywodzą na myśl wspomnienia z dalekich podróży. Można je spotkać zwłaszcza w okolicach popularnych pod względem religijnym miejsc na całym świecie. Zarówno wycieczka do Rzymu, Fatimy czy Częstochowy wiąże się z możliwością zakupu wyjątkowych, pięknie zdobionych przedmiotów. W dzisiejszych czasach, zakup dewocjonaliów nie musi się jednak wiązać nawet z koniecznością wychodzenia z domu. Ich zakupu można dokonać drogą internetową.

Wizerunek Matki Bożej to jeden z podstawowych symboli wiary chrześcijańskiej. Z tego tytułu powinien on zdobić wnętrze nie tylko kościoła, ale i każdego katolickiego domu. Oprócz najbardziej popularnego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, wierzący mogą decydować się na obraz Matki Boskiej Różańcowej, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy czy Matki Boskiej Pompejańskiej. Piękną ozdobę stanowią również obrazki srebrne, które dosłownie emanują blaskiem wiary. Te niewielkich rozmiarów ikony, prezentujące najsłynniejsze wizerunki świętych stanowią idealną pamiątkę najważniejszych sakramentów jak chrzest, pierwsza komunia święta czy bierzmowanie.

Kolejny, popularny symbol religijny stanowią srebrne medaliki. Posiadanie tej pięknej biżuterii z wizerunkiem świętych, może również określać szczególną sympatię ich właściciela do określonych postaci biblijnych. Noszenie ozdoby na szyi nie oznacza wcale zbędnego afiszowania swoich przekonań i wiary. Medalik na łańcuszku ukryty pod koszulą nadal będzie swego rodzaju hołdem i wyrazem czci dla najbardziej zasłużonych postaci, związanych z religią, takich jak Jan Paweł II, Święty Benedykt czy Święta Rita.

Dewocjonalia zdobiące wnętrze domu, czynią pomieszczenia bardziej przytulnymi. W zależności od gustu, mogą być utrzymane w postaci obrazów w ciepłych kolorach lub eleganckich, błyszczących medalików czy figurek.

Dodaj komentarz

Previous post Poznawaj świat z językiem angielskim
Next post Dysfunkcje seksualne