Poddasze, czyli pomieszczenie z charakterystycznymi skosami, to element praktycznie każdego domu. Niezależnie od tego czy jest to część użytkowa czy też nie – ocieplić je trzeba. W przeciwnym razie ciepło z budynku będzie „uciekać”, a co za tym idzie – wzrosną koszty ogrzewania. Jakie materiały wybrać? 

Dlaczego ocieplenie poddasza jest takie ważne?

Specjaliści uważają, że najwięcej ciepła ucieka przez źle ocieplony dach. Oczywiście nie tylko uciekanie ciepła jest problemem, ale też przy niewłaściwej termoizolacji, pomieszczenia latem bardzo szybko się nagrzewają. Co jest bardzo uciążliwe zwłaszcza na poddaszach użytkowych, kiedy to podczas upałów ma się wrażenie, że temperatura w środku jest większa niż na zewnątrz. Dobrze wykonane docieplenia budynków Częstochowa zapewnia więc przyjemną temperaturę wewnątrz pomieszczeń i sprawia, że stają się one bardziej komfortowe dla mieszkańców. Dłużej utrzymujące się ciepło, to przecież te mniejsze rachunki za ogrzewanie, co jest ogromnym plusem i powodem, aby zainwestować we właściwą termoizolację nie tylko poddasza, ale całego domu. 

Które materiały termoizolacyjne na poddasze będą najlepsze?

Jak wybrać najlepszy materiał, aby termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ była skuteczna? Przecież na rynku jest ich tak ogromny wybór! Do ocieplenia takiego miejsca jak poddasze, materiał musi być nie tylko trwały, ale też niepalny i tłumić dźwięki z zewnątrz. Zwłaszcza jeśli na dachu budynku jest blacha, a każdy wie jak uciążliwy może być odgłos np. deszczu uderzającego o blaszane pokrycie. Najlepiej więc sprawdzi się tu wełna mineralna, która posiada wszystkie wyżej wymienione właściwości. Wełna ta, nie przepuszcza pary i nie wchłania wody, przez co nie powstają warunki dobre dla rozwoju pleśni czy grzybów. 

Dobrze urządzone poddasze, to nie tylko piękne wnętrza jak z katalogu. To też właściwa termoizolacja, która sprawi, że każdy mieszkaniec domu będzie czuł się dobrze w takich wnętrzach. Zapewni też bezpieczeństwo, bo wybierając materiały, które są ognioodporne – to także ochrona przeciwpożarowa. 


Dodaj komentarz

Previous post Kupujesz mieszkanie? Licz się z podatkiem
Next post Wykańczanie wnętrz – na własną rękę czy z pomocą fachowców?