9126ff0fbfca829edff8dc6a226fc3073bd8f130Na rynku znajdziemy rozmaity wachlarz różnych akcesoriów okiennych. Oferta kierowana jest przede wszystkim do właścicieli nowoczesnych okien z PCV, drewnianych lub mahoniowych. Okna drewniane starego typu, jak również tak zwane okna szwedzkie nie posiadają już wsparcia producentów tego osprzętu. Jednak w dalszym ciągu możliwe jest zainstalowanie na przykład elektrycznych rolet, ale o tym w dalszej części.

Bardzo popularne ostatnimi czasy stało się elektryczne sterowanie oknami. Nie mamy tu na myśli jedynie funkcji podnoszenia i opuszczania rolet, ale również sterowania samymi okiennicami. Możliwe jest otwarcie okna zdalnie na dowolny, wybrany przez użytkownika kąt, a także zamknięcie lub pozostawienie w funkcji mikro wentylacji.

Wszystko to możemy wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi za pośrednictwem internetu lub sieci GSM. Jednak nie o to tak naprawdę tutaj chodzi. Producentom zależy by ich okna możliwe były do podpięcia do tak zwanego systemu inteligentnego domu, gdzie jeden centralny komputer steruje wszystkimi urządzeniami zainstalowanymi w budynku, kontrolując między innymi przewietrzanie pomieszczeń.

Specjalną gamę produktów stanowią akcesoria do okien dachowych. Mamy tu na myśli przede wszystkim systemy zapobiegające wciekaniu wody podczas deszczu, co pozwala mieć okno uchylone pomimo obecnych opadów. Nie uchroni nas to co prawda przed ulewą, ale gdy pada drobny kapuśniaczek możemy z powodzeniem mieć nasze okno wciąż otwarte i cieszyć się wszystkimi zaletami posiadanie okna na poddaszu.

Dodaj komentarz

Previous post Fontanna czekoladowa – nie tylko ciekawa ozdoba stołu
Next post Ogłoszenia motoryzacyjne Samocholand.pl