photo-1522120573867-e574959f84c8Było tak fantastycznie… Działała idealnie. Rozbudzała o poranku, pobudzała i wybudzała, gdy prawie zasypiałeś na biurku w pracy. Ale skończyły się te wspaniałe czasy – twój organizm powoli przestawał reagować, a ty czułeś się coraz bardziej senny…

Gdy lek na wszystko nagle przestaje działać…

Picie kawy jest jednym z najcudowniejszych momentów każdego poranka. Kiedy budzimy się po źle przespanej nocy, skutecznie stawia nas na nogi, a gdy wstajemy pełni sił do działania, pobudza jeszcze bardziej, tak że mamy wrażenie bycia superbohaterami. Niestety, lek na wszystko nie jest wieczny. Po pewnym czasie stałego przyjmowania kofeiny okazuje się, że oddziałuje na nas słabiej, aż w końcu… przestaje działać. Warto jednak… przejść na krótki kawowy detoks i dać organizmowi odpocząć od rutyny. W końcu to naturalne, że co za dużo, to niezdrowo.

Coś za coś

Kawowy detoks początkowo ma oczywiście dość nieprzyjemne skutki. Przez pierwsze trzy dni możemy odczuwać silne bóle głowy, szybciej się męczyć, a nawet rezygnować z rzeczy, które zwykle sprawiały nam niemałą przyjemność. Zespół odstawienny? Nie aż tak, ale rzeczywiście coś w tym jest. Kiedy nasz organizm z dnia na dzień traci to, co dostawał kilka razy dziennie, nic dziwnego, że staje się zły i zaczyna się buntować. Jak to przetrwać? Podczas kawowego detoksu często odkrywamy zbawienną moc herbaty, którą uważaliśmy za słabą i niedającą pożądanego kopa. Wtedy nagle okazuje się, że nie tylko o kofeinę chodziło, ale o… rytuał. Powolne rozbudzanie się i picie ciepłego napoju. Wystarczy spróbować zielonej herbaty i sprawdzić, jak zareaguje nasz organizm. Dbajmy o różnorodność.

A jeśli jednak kawa…

Może się okazać, że zakończymy kawowy detoks szybciej, niż go rozpoczęliśmy. Jedni powrócą do starej dobrej kawy z ekspresu, inni zadowolą się rozpuszczalną, jeszcze inni z pewnością docenią wygodę – i wtedy na horyzoncie pojawi się kawa w saszetkach. Doskonała dla tych, którzy lubią produkty naturalne i chcą zaoszczędzić cenny czas. Jednym z lepszych jej rodzajów jest sekretna kawa Senseo… Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Dodaj komentarz

Previous post Jak wybrać kontener na odpady?
Next post Jak przygotować samochód do jesieni?