pexels-photo-14644Zapalenie ucha u psa to choroba, której nie należy lekceważyć. Chociaż z założenia nie jest ona niebezpieczna, to nie leczona może doprowadzić do poważnych powikłań, w tym głuchoty, a nawet śmierci.

W artykule na stronie https://sklepzkarmami.pl/poradnik/zapalenie-ucha/ autorzy podkreślają, że jest to jedno z najczęstszych schorzeń, na które zapadają czworonogi. Dlatego szczególną uwagę należy poświęcić higienie uszu psów. W innym przypadku może dojść do groźnych powikłań.

Leczenie zapalenie ucha psa powinno zacząć się od wizyty u lekarza weterynarii. Specjalista przeprowadzi badania, dzięki którym będzie wiadomo, co dolega pupilowi. Dodatkowo przepisze odpowiednie leki łagodzące i przeciwdziałające stanowi zapalnemu, oraz wskaże suplementy diety przeznaczone do stosowania przy tej chorobie.

Zapalenie ucha u psa najczęściej jest usuwane za pomocą kropel do uszu. Są jednak przypadki, w których potrzebne jest zastosowanie także leków przeciwalergicznych. Dodatkowym wspomagaczem przy leczeniu stanu zapalnego są witaminy i minerały, dzięki którym czworonóg znacznie szybciej wróci do swojej formy.

Warto pamiętać, że zapalenie powoduje, że pies jest ociężały, senny, apatyczny i bez siły. Dlatego odpowiednia suplementacja jak tak istotna, gdyż pomaga we wzmocnieniu organizmu. Witaminy i minerały poprawiają kondycję zdrowia zwierzaka, a także wspomagają w szybszym powrocie do poprzedniego stanu.

Coraz częściej właściciele decydują się na wybranie specjalnej karmy, która przy stanach zapalanych działa jak bomba witaminowa. Dzięki temu pies jest dobrze odżywiony, wzmocniony, a także ma lepszy nastrój i znacznie więcej energii.

Nie warto jednak samemu decydować o leczeniu czy profilaktyce. Każdy przypadek należy najpierw skonsultować z weterynarzem, który doradzi, czy to rozwiązanie, które właściciel chce zastosować jest odpowiednie dla jego pupila.

Więcej informacji na temat leczeni, diagnostyki i profilaktyki w przypadku chorób i czworonogów można znaleźć na https://tinyurl.com/y9h9crxt.

Dodaj komentarz

Previous post Hybrydowe kontrowersje
Next post Laptop do pracy zdalnej – jaki powinien być?