photo-1477777662939-1b56b5b5966dAranżacja wnętrz z wykorzystaniem elementów o charakterze myśliwskim może nadać niepowtarzalny i bardzo przyjazny klimat. Najważniejszą kwestią jest dobór odpowiednich mebli i dodatków oraz umiejętne zagospodarowanie przestrzeni. Jak z każdym innym stylem, tu też można łatwo przesadzić. Decydując się na meble wykonane z poroża, lepiej zrezygnować z dodatków wykonanych z tego surowca.

Kluczowymi elementami w stylu myśliwskim oczywiście są trofea, poroża najlepiej wyglądają na ścianach o jasnych barwach. Przez to wyglądają bardziej wyraźnie. Aranżując takie wnętrze należy postawić na naturalne materiały- jak drewno i skóra, oraz odcienie farb w kolorach ziemi. A całej kompozycji niepowtarzalnego charakteru dodadzą meble oraz dodatki z poroża.

Jakie dodatki wybrać?

Dodatki wykonane z poroża same w sobie są czymś niezwykłym, a jeśli by do tego dodać grawerunki w porożu? Grawerowanie to sztuka, a ozdoby takie mają niepowtarzalną wartość i wyjątkowy charakter. Obrazek wyryty w porożu nada ozdobom oraz meblom indywidualnego charakteru. Z pewnością będzie to niebanalna ozdoba wnętrz, piękny grawerunek wykonany w wielkiej łopacie łosia idealnie wkomponuje się na ścianie w salonie, a na gościach na pewno zrobi ogromne wrażenie. W ofercie znajdziemy nie tylko dodatki, ale również meble wykonane z poroża. Wygodna kanapa czy krzesło, zdobione grawerowanymi łopatami jelenia wspaniale wkomponują się w salon. Nadając specyficznego klimatu.

Skąd surowce?

Do wytworzenia tych niepowtarzalnych mebli oraz dodatków potrzebny jest surowiec w postaci poroża, do jego pozyskiwania nie cierpi żadne zwierzę. Producenci używają tak zwanych zrzutów, które zwierzyna wymienia co roku. Jeśli natkniemy się na takie w lesie możemy sprzedać je do skup poroża a kwota jaką uzyskamy będzie zależna od tego w jakim stanie dane poroże będzie, im gorszy tym niższa kwota. Również wielkość oraz niestandardowa forma sprawią, że wzroście wartość.

Dodaj komentarz

Previous post Sukienka hiszpanka na każdą okazję i nie tylko na lato
Next post Od czego zależy jakość nocnego odpoczynku?