testOrganizowany przez Ministerstwo Finansów i Telewizję Publiczną Wielki Test o Podatkach zgromadził przed telewizorami prawie 1,4 mln widzów. Było to wyjątkowe wydarzenie, a sam test on-line rozwiązywało ponad 230 tys. internautów.

Każdy zna powiedzenie „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” – ale czy tak naprawdę jest? Co wiemy o podatkach? Jakie są najdziwniejsze podatki na świecie? Jak najszybciej złożyć zeznanie roczne? I czy w Polsce podatki rzeczywiście są wysokie? Na te i inne pytania telewidzowie i obecne w studio gwiazdy odpowiadali w poniedziałek (20 kwietnia br.) biorąc udział w naszym Wielkim Teście.

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni odkrył przez telewidzami, ale także przed internautami rąbek swoich tajemnic. Gospodarzami programu byli Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, którym wtórował Kabaret Skeczów Męczących oraz Natasza Urbańska z zespołem tanecznym. W loży eksperckiej zasiedli wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. edukacji i informacji finansowej Izabela Leszczyna, dr hab. Agnieszka Olesińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dwójka dziennikarzy specjalizujących się w tematyce podatkowej.

„Jak widać podatki nie są takie straszne jak je malują. Wiedza, którą zaprezentowali dzisiaj zwycięzcy, przyda się nie tylko w konkursie, ale również w codziennym życiu” – powiedział minister finansów Mateusz Szczurek podczas składania gratulacji zwycięskiej parze: Sławomirze Łozińskiej i Dariuszowi Jońskiemu, w obecności prezesa TVP Juliusza Brauna. Nagroda w wysokości 30 tys. zł trafi do fundacji Ewy Błaszczyk Akogo?, która niesie pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywającym w śpiączce.

Dodaj komentarz

Previous post Przyczyny i diagnozowanie częstych infekcji u dzieci
Next post Kto wygra dziewiąte kolorowe boisko?