Opalanie natryskowe to świetna alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z kąpieli słonecznych czy solarium. Nie jesteś przekonana, czy będzie to dobre rozwiązanie również dla Ciebie? Poznaj więc wady i zalety tej rewelacyjnej metody opalania, które zapewne przyniesie Ci wiele satysfakcji.
Wady i zalety opalania natryskowego
Największą zaletą opalania natryskowego jest fakt, że jest ona przeznaczona w zasadzie dla wszystkich. Jest ona całkowicie bezpieczna, więc może z niej skorzystać każdy, bez względu na kolor, stan i kondycję skóry, a na dodatek pomaga uniknąć ryzyka związanego z poparzeniami. Ponadto zabieg jest całkowicie bezpieczny również dla kobiet w ciąży! Opalanie natryskowe daje natychmiastowy efekt widoczny zaraz po zakończeniu sesji. Mgiełka płynu brązującego doskonale maskuje niedoskonałości skóry. Dzięki temu niewidoczne stają się popękane naczynka, rozstępy czy siniaki. Odpowiednio nałożony preparat optycznie wyszczupli Twoją sylwetkę – trenerka opalania natryskowego wie, w jaki sposób i w jakie miejsca aplikować płyn i sprawić, abyś wyglądała jeszcze piękniej. Ponadto opalanie natryskowe jest zabiegiem, który wyjątkowo nawilża skórę i pięknie pachnie. Zalet jest dużo, jednak nic nie jest doskonałe. Opalanie natryskowe ma także swoje wady, które jednak w zestawieniu z zaletami, nie mają większego znaczenia. Przede wszystkim do zabieg należy się odpowiednio przygotować. Nie wymaga to jednak wiele wysiłku. Przede wszystkim dzień przed umówioną wizytą w salonie kosmetycznym należy przeprowadzić dokładną depilację oraz zrobić peeling całego ciała. Pamiętaj, aby nie używać żadnych kremów ani balsamów. Ponadto warto pomalować paznokcie u rąk i stóp, aby się nie zabarwiły. Kolejną wadą jest fakt, że kilka godzin po zabiegu nie powinnaś się kąpać, aby uniknąć zacieków i przebarwień, a płyn brązujący dobrze się wchłonął. Czas ten wynosi od 2 do 6 godzin, w zależności od specyfiku.
Jak długo utrzymuje się opalenizna?
To już zależy od bardzo wielu czynników, z których decydującym jest typ Twojej skóry. Jeżeli skóra jest sucha opalenizna utrzyma się krócej. Tym bardziej warto pamiętać o dokładnym peelingu przed zabiegiem, który usunie martwy naskórek. Drugim czynnikiem są umiejętności kosmetyczki oraz jakość kosmetyków, z jakich korzysta. Dlatego warto rozejrzeć na rynku, aby znaleźć jak najlepszy salon kosmetyczny, oferujący usługę opalania natryskowego. Po trzecie – dbaj o opaleniznę: nawilżaj skórę przynajmniej 2 razy dziennie, unikaj saun i basenów z chlorowaną wodą i zrezygnuj z peelingów. To na pewno przedłuży efekt pięknej opalenizny, która zazwyczaj utrzymuje się od 7 do 10 dni, czasem 2 tygodni. Wiele zależy więc tylko od Ciebie!