leech-368345_640-1Leczenie pijawkami jest stosowane od zarania dziejów. W wielkich powieściach wspomina się ich cudotwórcze właściwości. Wykorzystywali je już Egipcjanie. Jakie są więc korzyści płynące ze stosowania pijawek leczniczych? Czy są one bezpieczne?

Hirudoterapia od 2005 roku jest uznawana za oficjalną metodę leczniczą. Została zaakceptowana przez Amerykańską Agencję ds. Żywności. Te stworzenia, które są wykorzystywane w medycynie pochodzą ze sterylnych hodowli prowadzonych w warunkach laboratoryjnych. Pijawki lecznicze mogą być przykładana jedynie do zdrowej i nieuszkodzonej skóry blisko miejsca, które ma być poddane kuracji.

Hirudoterapia http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-metoda-leczenia/ jest bezbolesną metodą leczenia trudnych schorzeń. Substancje wydzielane przez pijawki znieczulają skórę, hamują namnażanie się bakterii oraz rozszerzają naczynia krwionośne. Dodatkowo umieszcza w organizmie człowieka wiele enzymów, tj. hirudyna. Ta aktywna substancja ma za zadanie rozrzedzanie krwi.

Co więcej, pijawki lecznicze działają jak antybiotyk, lek przeciwbólowy, przeciwzapalny czy przeciwbakteryjny oraz reguluje ciśnienie krwi. Naukowcy potwierdzają, że substancje znajdujące się w ich gruczołach ślinowych chronią organizm przed nowotworami. Hirudozwiązki bardzo dobrze wpływają na układ krwionośny i limfatyczny. To z kolei wspiera działania przeciwzakrzepowe czy antykoagulacyjne.

Dodatkowo pobudzają cały układ krążenia i wspierają odporność immunologiczną organizmu. Hirudoterapię stosuje się także w leczeniu żylaków, niegojących się ran, zakrzepowego zapalenia żył, bólach głowy i stawów, chorobach wątroby czy owrzodzenia podudzi. To tylko nieliczne wśród wielu chorób, w których skutecznym rozwiązaniem jest właśnie zastosowanie pijawek leczniczych.

Lekarze zalecają, aby przed hirudoterapią nie spożywać ostrych potrwa, a do higieny zastosować jedynie bezzapachowe mydło. Nie powinno się również stosować krem, balsamów ani wód perfumowanych. Przyczyną tego jest to, iż pijawki odstręczają mocne zapachy.

Hirudoterapia to świetne rozwiązanie na wiele problemów zdrowotnych. Jednak zaleca się, aby przed skorzystaniem z tego rozwiązania skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Previous post Nauka angielskiego dla dorosłych
Next post Afrodyzjaki – jak działają na kobiety i mężczyzn?