W każdej łazience niezbędna jest kabina prysznicowa bądź wanna. To nieodłączne elementy, dzięki którym domownicy mogą zachować optymalną higienę i czystość, ale też zrelaksować się po ciężkim dniu. Wybór pomiędzy takim wyposażeniem łazienki nie zawsze jest jednak prosty. Uwagę należy zwrócić nie tylko na preferencje samych domowników, ale również przestrzeń w łazience i jej funkcjonalność.

Amatorzy prysznica i lubiący relaks w wannie

Wybór pomiędzy prysznicem i wanną nie jest prosty. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego relaksu oczekuję? Niektórzy wybierają szybki, orzeźwiający prysznic, inni wolą długie, odprężające kąpiele w wannie. Indywidualne preferencje są w tym przypadku najważniejsze, a dopiero później można decydować się na konkretne wyposażenie łazienki.

Kabina prysznicowa jest rzeczywiście bardziej funkcjonalna. Pozwala na szybką kąpiel bez utraty czasu. Warto zwrócić też uwagę na kwestie oszczędzania wody – korzystając z prysznica, za wodę będziemy płacić mniej. Nie jest też powiedziane, że kąpiel pod prysznicem nie może być przyjemna. Dzisiaj dostępne są te z masażerami czy biczami wodnymi. Wszystko zależy od wyboru konkretnego modelu.

Praktyczne wyposażenie małej łazienki

Nasze upodobania nie zawsze będą najważniejsze, jeśli do dyspozycji mamy łazienkę o niewielkich wymiarach. Nie ma wątpliwości, że to kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca. Wyposażenie łazienkio małym metrażu powinno więc zakładać właśnie prysznic.

Wyjątkiem są łazienki, które nie posiadają toalet. Coraz częściej decydujemy się na dwa odrębne pomieszczenia – niewielkie WC oraz łazienkę. Wtedy ta również nie musi być duża, by wygospodarować miejsce na komfortową wannę.

Opcja 2w1

Jeśli ktoś nie wyobraża sobie wieczornego relaksu bez kojącej kąpieli w wannie, ale chce również korzystać z orzeźwiających kąpieli pod prysznicem, może wybrać opcje 2w1. By sprostać oczekiwania najbardziej wymagających klientów, producenci armatury łazienkowej zaczęli oferować wannę z kabiną prysznicową.

Do wanny przytwierdzona zostaje po prostu ochronna szyba, która zapobiega rozlewaniu się wody, kiedy kąpiel brana jest w pozycji stojącej. Jeśli ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, może wyposażyć wannę z prysznicem nie tylko w słuchawkę prysznicową, ale tez deszczownicę zamontowaną na suficie czy górnych partiach ściany.

Głos światowych projektantów wystroju wnętrz

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepsza jest wanna, a może prysznic. Najlepsi projektanci są w stanie stworzyć projekt funkcjonalnej łazienki, która zakłada wyposażenie z wanną w roli głównej, jak i prysznicem. Nieistotny jest też styl, w jakim stworzona ma być łazienka. Ogromny wybór sprawia, że takie wyposażenie łazienki może być dobrane idealnie z naszym gustem. Warto jednak dodać, że do wnętrz nowoczesnych bardziej pasuje kabina prysznicowa, zaś do tych retro i romantycznych lepiej wybrać jednak wannę.

Dodaj komentarz

Previous post Bezpieczne pokrycie dachowe, które posłuży na lata
Next post Jak zbudować dom dla pokoleń – zainwestuj w jakość