Szukając wygodnych sof ogrodowych na taras, należy wziąć pod uwagę zarówno ich styl, jak i funkcjonalność. Zobacz, jakie modele będą najlepiej sprawdzały się na zewnątrz!

Modułowe zestawy wypoczynkowe

Gdy chodzi o funkcjonalność, zdecydowanie najlepszym wyborem będą modułowe zestawy wypoczynkowe, które pozwalają dostosować układ siedzeń do przestrzeni na tarasie i preferencji.

Zestawy te często są wyposażone w wygodne poduszki i wykorzystują materiały odporne na warunki atmosferyczne, zapewniające zarówno wygodę, jak i trwałość.

Dobrym wyborem mogą być między innymi sofy ogrodowe wykonane z materiałów jak aluminium, technorattan czy też plastik, które są odporne na czynniki pogodowe i dzięki temu nie wymagają one również specjalnej konserwacji.

Wiklinowe i rattanowe sofy ogrodowe

Wiklinowe i rattanowe sofy są znane ze swojego klasycznego wyglądu i wygody, często sprzedawane są one również w połączeniu z poduszkami dla lepszego relaksu.

Warto jednak pamiętać o tym, że naturalne materiały tego typu wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony, dlatego też wtedy, gdy wystawione są na czynniki zewnętrzne, będą szybko się niszczyły.

Sofy z technorattanu

Technorattan stanowi obecnie bardzo popularny wybór do ogrodów. Jest to materiał, który powstaje z tworzywa sztucznego, ale swoim wyglądem przypomina on naturalną wiklinę albo rattan.

Zaletą technorattanu jest przede wszystkim jest jego wysoka odporność na czynniki pogodowe, dlatego też nie wymaga on żadnej specjalnej konserwacji i ochrony, ponieważ jest naturalnie odporny na wodę. Także wielu producentów stosuje technorattan odporny na promienie UV, dzięki czemu nie blaknie on w słońcu.

Sofy z drewna

Takie meble ogrodowe oferują połączenie elegancji i komfortu dzięki ramie z drewna tekowego i wyściełanym siedziskom wykonanym z miękkich poduszek.

W sprzedaży znaleźć można je w różnych wariantach, na przykład jako sofy proste albo narożniki, dlatego można dopasować je do własnych preferencji.

Także takie sofy ogrodowe oferowane są przez niektórych producentów w wariancie modułowym, co również pozwala na dopasowanie ich do wielkości i kształtu tarasu oraz wymagań.

Sofy z aluminiową ramą

Aluminiowe ramy są lekkie i odporne na rdzę, dzięki czemu nadają się do użytku na zewnątrz. Aluminium jest materiałem o bardzo dużej wytrzymałości, dlatego też mogą być one dobrym wyborem na wiele.

Aluminiowe sofy ogrodowe są również oferowane w wielu wariantach, między innymi jako sofy modułowe, a także można kupować je jako sofy proste i narożniki. Producenci często oferują je razem z wygodnymi poduszkami, które mogą zapewnić większy komfort.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz

skuteczne oddluzanie Previous post Kto może skorzystać z oddłużania?
koszt uslugi lektorskiej Next post Lektor – ile kosztują jego usługi?