Wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy lub wynagrodzenia. Zamiast narzekać, warto zastanowić się, co zrobić, by dostać awans lub znaleźć lepszą pracę. Oto trzy proste sposoby na podniesienie kwalifikacji i zyskanie w oczach pracodawców.
Studia podyplomowe
Nawet jeśli masz ukończone studia, często nie wystarczy to, by uzyskać dobrą pracę. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy wybrany kierunek nie do końca był „strzałem w dziesiątkę”, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku pracy. Na szczęście wiele wyższych uczelni oferuje różne kierunki studiów podyplomowych, na których można się dowiedzieć wielu rzeczy niezbędnych na przykład w handlu. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób, których ścieżka kariery potoczyła się nie do końca zgodnie z tym, jak planowały. Studia podyplomowe pozwalają do pewnego stopnia przebranżowić się lub po prostu podnieść kwalifikacje.
Kursy doszkalające
Obecnie w większości miast polskich jest wiele placówek, w których można zapisać się na kursy zawodowe lub podnoszące kwalifikacje. Oczywiście, wiele zależy od tego, w jakiej branży chcemy pracować. Jeśli na przykład chcemy pracować w biurze, warto zainwestować w kurs obsługi komputera. Szkoły oferują naprawdę wiele możliwości, od techników medycznych przez stylizację paznokci i kosmetykę, aż po obsługę wózków widłowych czy maszyn CNC. Jeśli nie mamy sprecyzowanych planów na przyszłość, warto zainwestować na przykład w kurs na prawo jazdy. Ułatwia to znalezienie pracy w bardzo wielu sektorach przedsiębiorstw, nie tylko na stanowisku kierowcy, ale również handlowca czy kierownika regionalnego.
Nauka języków obcych
W związku z intensywnym rozwojem polskiego rynku pracy, coraz więcej polskich przedsiębiorstw współpracuje z zagranicznymi firmami. Ponadto, liczne międzynarodowe firmy otwierają swoje filie z Polsce. Z tego powodu na wielu stanowiskach niezbędna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie jak i w piśmie. Można podnieść umiejętności językowe na przykład korzystając z oferty szkół językowych. Zajęcia zwykle są prowadzone w godzinach popołudniowych, więc nie koliduje to z pracą zawodową. Można też wybrać naukę pod kątem języka specjalistycznego, na przykład prawniczego lub biznesowego. Jest to potrzebne, ponieważ okazuje się, że pracodawcy coraz częściej podejmują decyzję o przyjęciu pracownika patrząc właśnie na jego znajomość języka angielskiego.