thoughtful-702091_960_720

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy lub wynagrodzenia. Zamiast narzekać, warto zastanowić się, co zrobić, by dostać awans lub znaleźć lepszą pracę. Oto trzy proste sposoby na podniesienie kwalifikacji i zyskanie w oczach pracodawców.

Studia podyplomowe
Nawet jeśli masz ukończone studia, często nie wystarczy to, by uzyskać dobrą pracę. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy wybrany kierunek nie do końca był „strzałem w dziesiątkę”, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku pracy. Na szczęście wiele wyższych uczelni oferuje różne kierunki studiów podyplomowych, na których można się dowiedzieć wielu rzeczy niezbędnych na przykład w handlu. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób, których ścieżka kariery potoczyła się nie do końca zgodnie z tym, jak planowały. Studia podyplomowe pozwalają do pewnego stopnia przebranżowić się lub po prostu podnieść kwalifikacje.

Kursy doszkalające
Obecnie w większości miast polskich jest wiele placówek, w których można zapisać się na kursy zawodowe lub podnoszące kwalifikacje. Oczywiście, wiele zależy od tego, w jakiej branży chcemy pracować. Jeśli na przykład chcemy pracować w biurze, warto zainwestować w kurs obsługi komputera. Szkoły oferują naprawdę wiele możliwości, od techników medycznych przez stylizację paznokci i kosmetykę, aż po obsługę wózków widłowych czy maszyn CNC. Jeśli nie mamy sprecyzowanych planów na przyszłość, warto zainwestować na przykład w kurs na prawo jazdy. Ułatwia to znalezienie pracy w bardzo wielu sektorach przedsiębiorstw, nie tylko na stanowisku kierowcy, ale również handlowca czy kierownika regionalnego.

Nauka języków obcych
W związku z intensywnym rozwojem polskiego rynku pracy, coraz więcej polskich przedsiębiorstw współpracuje z zagranicznymi firmami. Ponadto, liczne międzynarodowe firmy otwierają swoje filie z Polsce. Z tego powodu na wielu stanowiskach niezbędna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie jak i w piśmie. Można podnieść umiejętności językowe na przykład korzystając z oferty szkół językowych. Zajęcia zwykle są prowadzone w godzinach popołudniowych, więc nie koliduje to z pracą zawodową. Można też wybrać naukę pod kątem języka specjalistycznego, na przykład prawniczego lub biznesowego. Jest to potrzebne, ponieważ okazuje się, że pracodawcy coraz częściej podejmują decyzję o przyjęciu pracownika patrząc właśnie na jego znajomość języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Previous post Sklepy z męskimi krawatami
Next post Dom czy mieszkanie?