leech-1055446_1280Leczenie pijawkami jest znane od zarania dziejów. Ich właściwości są cenione nie tylko przez praktyków medycyny naturalnej, ale również lekarzy. Związane jest to z ich prozdrowotnymi substancjami umiejscowionymi w gruczołach ślinowych tych żyjątek.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami może być prowadzone na różnych poziomach i etapach walki z chorobą. W tych niewielkich stworzeniach znajduje się 110 poprawiających i wspomagających pracę organizmu substancji. Mogą one zarówno wspomagać procesy leczenia, jak i wpływać na funkcjonowanie ciała człowieka.

Hirudoterapia rozpoczyna się od przeprowadzenia pogłębionego wywiadu z pacjentem. Jeżeli nie zaistnieją podczas niego żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia terapii za pomocą pijawek, wówczas można zacząć kurację. Ważną informacją są przechodzone choroby oraz przyjmowane leki.

Do zabiegu stosowane są pijawki hodowane w specjalnych warunkach laboratoryjnych. Te występujące w środowisku naturalnym nie nadają się do prowadzenia terapii. Pijawka jest umiejscawiana przy ciele pacjenta za pomocą przyssawki oraz trzech szczęk. Osoba poddawana kuracji może odczuć moment wgryzienia jak wkłucie strzykawki lub ugryzienie komara.

W trakcie zabiegu pacjent traci od 4 do 8 ml krwi, w zamian otrzymując liczne związki zdrowotne wprowadzana bezpośrednio do krwiobiegu. Po każdej terapii pijawki są utylizowane.

W przypadku osób, które po raz pierwszy poddawane są hirudoterapii może być zastosowanych maksymalnie 4 żyjątka jednocześnie. Krew może się sączyć z rany nawet do 24 godzin. Stąd tak ważne jest wykonanie odpowiedniego opatrunku. Kuracja trwa od 45 do 90 minut. Wszystko jest uzależnione od tego, jakie tempo pracy mają pijawki. Dodatkowo wpływ na nie mają także pogoda, miejsce ułożenia czy ciśnienia pacjenta.

Opatrunek zakładany na ranę powinien być wykonany z jałowej gazy. Warto pamiętać również o tym żeby go zmieniać po ok. 12 godzinach.

Więcej na temat leczenia pijawkami i zastosowania hirudoterapii można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Laptop do pracy zdalnej – jaki powinien być?
Next post Sprawna nauka języka angielskiego