Szeregówki to tańsza alternatywa dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na dom wolnostojący. Jednocześnie dają więcej swobody niż mieszkanie w bloku. Sprawia to, że inwestorzy coraz chętniej decydują się na wznoszenie szeregowców, zwłaszcza w korzystnych lokalizacjach, by mieszkańcy mieli łatwy dostęp do najważniejszych punktów w mieście. Czy rzeczywiście warto rozpocząć budowę domu szeregowego i z czym to się wiąże?

Budowa domu szeregowego – zalety

Korzyści wypływające z inwestowania w dom szeregowy można ująć zaledwie jednym słowem: koszty. Jako inwestorzy zaoszczędzimy bardzo dużo już na etapie kupowania działki. W przypadku szeregowców potrzebujemy znacznie mniejszej powierzchni niż w przypadku, gdy chcielibyśmy postawić dom jednorodzinny. Pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na zakup większej działki, możemy przeznaczyć na coś innego, np. na solidne ogrodzenie.

Niższe koszty dotyczą także budowy. W końcu szeregówki Częstochowa posiadają wspólne ściany, tym samym zmniejsza się zapotrzebowanie na transport, a ilość zużytych materiałów jest niewielka w stosunku do tego, że w takiej zabudowie mogą zamieszkiwać aż 3-4 rodziny. Również i eksploatacja okaże się tańsza, skoro możemy zastosować wiele typowych dla osiedli rozwiązań, jak chociażby wspólne śmietniki. 

Budowa domu szeregowego – wady

Niestety, choć wspomniane prace mogą okazać się korzystne dla naszego budżetu, to jednak budowa szeregówki niejednokrotnie trwa dłużej niż wzniesienie domu wolnostojącego. Zależy to od kilku czynników, chociażby od tego, że współinwestorzy mogą posiadać nierówny wkład finansowy, a to znacząco przesunie terminy. Bywa, że szeregowce powstają nie w ciągu miesięcy, a lat. W związku z tym zdarza się, że prace wykończeniowe i remontowe w poszczególnych segmentach nie dobiegają końca w tym samym czasie. To sprawia, że pierwsza rodzina, która się wprowadzi, będzie musiała liczyć się z konsekwencjami mieszkania na tymczasowym placu budowy.

Dodatkowo właściciele zamieszkujący szeregówkę nie mają większego wpływu na projekt – w związku z tym trudniejsze może być pozyskanie klientów.

Chcesz zamieszkać w domu szeregowym? Sprawdź http://osiedlezielonezacisze.pl.

Dodaj komentarz

Previous post Blachy na dach – najwydajniejsze opcje
Next post Kołdra idealna na każdą pogodę