vintage-635262_640Prawidłowo wykonany pedicure zdobi stopy lepiej niż biżuteria lub paski sandałków. Nie wystarczy jednak po prostu musnąć paznokcie lakierem, żeby osiągnąć wymarzony efekt.

Piękne stopy

Żeby pedicure się udał najpierw trzeba zadbać o zdrowe stopy.  Grzybica i inne choroby skóry uniemożliwiają zrobienie trwałego i ładnego pedicuru. Dzieje się tak dlatego, że chore paznokcie zwykle są cieńsze i miękkie, przez co lakier nie może się dobrze przyczepić do płytki. Podstawowym warunkiem zadbanych stóp jest więc wyleczenie się ze wszelkich problemów skórnych. Ważne jest także, by dobrze przycinać paznokcie. Jeśli będą wystawać poza opuszki, mogą zaczepiać się o buty, co spowoduje oderwanie lakieru od płytki. Paznokcie u stóp powinno przycinać się na prosto, żeby uniknąć ich wrastania w skórę.

Przed nałożeniem lakieru paznokcie muszą być też dobrze spiłowane. Do piłowania można używać tylko papierowych lub szklanych pilników. Te metalowe lubią rozwarstwić płytkę. Powierzchnię paznokcia dobrze jest zmatowić specjalnym blokiem do polerowania. Dzięki temu płytka będzie odpowiednio gładka i bez zarysowań, co znacznie przedłuża trwałość lakieru.

Wielki błękit

Przed nałożeniem lakieru trzeba się upewnić, że paznokcie są gładkie i suche. Każda wilgoć lub zatłuszczenie zmniejszy trwałość lakieru i utrudni malowanie. Jeśli paznokcie są wysuszone, należy nałożyć na nie specjalną bazę i dopiero po chwili można pomalować paznokcie pierwszą warstwą koloru. Między nakładaniem warstw powinno się odczekać ok. 15 minut, żeby wszystko zdążyło dobrze wyschnąć.

Najbardziej trwałym pedicurem jest tzw. pedicure hybrydowy. Wykonują go kosmetyczki w salonach urody. Taki pedicure potrafi utrzymać się na paznokciach stóp nawet do miesiąca. W tym czasie nie trzeba go w żaden sposób poprawiać – lakier jest wystarczająco mocny, a paznokcie stóp rosną znacznie wolniej niż te u dłoni. Przy wykonaniu pedicuru hybrydowego używa się specjalnego żelu i lamp UV. Dzięki takim zabiegom paznokcie uzyskują dużą trwałość i piękny, nasycony kolor.

Dodaj komentarz

Previous post Pomoc drogowa Częstochowa
Next post Sekrety kobiecej torebki ujawnione