roofers-2891664_640

Planując budowę domu czy renowację dachu, stoimy przed trudnym wyborem, jakie pokrycie dachu wybrać? Jednym z popularnych materiałów są dachówki ceramiczne, jednak ze względu na wagę oraz cenę, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Wtedy ciekawą alternatywą są blachodachówki lub blacha trapezowa. Która opcja będzie lepsza?

Blacha trapezowa, jej właściwości i zastosowanie

Chyba każdy nieraz widział konstrukcje pokryte tym materiałem. Z reguły są to wszelkiego rodzaju hale przemysłowe, ale blachą trapezową równie często pokrywane są dachy domów jednorodzinnych. Jej największym atutem jest niska cena oraz dość łatwy montaż, świetnie pasuje nie tylko do konstrukcji takich jak hale czy garaże, ale też do nowoczesnych domów.

Blacha trapezowa tak samo jak blachodachówka, wykonana jest z najlepszej jakości stali, dlatego jest bardzo trwała i odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. O jakich właściwościach jeszcze warto wspomnieć? Pokrycia dachowe wykonane ze stali nie wchłaniają wody, przez co ich ciężar się nie zmienia, a pozostaje stale na jednym poziomie. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie obciąża dodatkowo konstrukcji budynku.

Blachodachówki i ich rodzaje

Ze względu na szeroki wybór kształtów oraz kolorów, blachodachówka http://glinmet.pl/blachodachowka/ sprawdzi się jako pokrycie dachów domów w stylu dworkowym czy na starym budownictwie. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ceramicznych dachówek, do tego jest dużo tańsza, ale równie trwała. Na rynku dostępne są również blachodachówki imitujące drewno, można więc śmiało stwierdzić, że materiałem tego typu pokryjemy nawet dom w stylu leśniczówki.

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który rodzaj pokrycia dachowego będzie lepszy. Wszystko zależy od wyglądu budynku oraz gustu, ponieważ blacha trapezowa choć praktyczna, ma jednak grono przeciwników. Uważają oni, że pokrycie tego typu średnio pasuje do domów jednorodzinnych, lepiej sprawdzi się na konstrukcjach takich jak np. garaże. Jednak, jak już było wspomniane, wszystko to rzecz gustu.

Dodaj komentarz

Previous post Dachy blaszane – modne pokrycia dachowe i ich zalety
Next post Meble i dodatki do wnętrza w stylu myśliwskim – aktualne trendy