Kończąc budowę wymarzonego domu czy kupując mieszkanie w stanie surowym, stajemy przed zapytaniem jak je wykończyć? Położenie płyt karton-gipsowych wydaje się być łatwe, więc może lepiej zrobić to samemu? Czy lepsza będzie specjalna ekipa?

Dlaczego wybrać płyty gipsowo-kartonowe? 

Sucha zabudowa wnętrz Częstochowa, czyli system oparty na płytach gipsowo-kartonowych, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które wykorzystują inwestorzy czy ekipy remontowe. Popularne płyty dają nieograniczone możliwości wykańczania wnętrz, a za ich pomocą można „ukształtować” każde pomieszczenie jak tylko chcemy. Podwiesić sufity, zrobić ścianki działowe czy bardzo popularne półki w ścianach. Świetnie sprawdzą się również na poddaszach czy w miejscach trudno dostępnych. Jakie jeszcze zalety ma sucha zabudowa? Montaż jest nie tylko łatwy oraz szybki, ale przede wszystkim czysty. Wybierając płyty, unikniemy bałaganu i kurzu, które towarzyszą tzw. mokrym technologiom. Pozostaje tylko kwestia czy lepiej jest to zrobić samemu czy zatrudnić ekipę? 

Wykańczanie wnętrz na własną rękę, co trzeba wiedzieć?

Po pierwsze trzeba wiedzieć, że jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z montażem płyt gipsowo-kartonowych, a naszą wiedzę czerpaliśmy głównie z internetu, lepiej zrezygnować z pomysłu samodzielnego montażu. Możemy w ten sposób narobić dużych szkód, za poprawę których, na pewno dużo zapłacimy. W takim przypadku lepiej wynająć profesjonalną ekipę https://termobud.com.pl/, która zrobi to tak jak trzeba. A co powinni wiedzieć ci, którzy mają jakieś pojęcie o montażu i decydują się zrobić to samodzielnie? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie należy stosować elementów pochodzących od różnych producentów i z różnych systemów. Również ważna jest liczba wkrętów, których używamy do montażu płyt, jeżeli jest ich zbyt mało, płyty nie będą właściwie trzymać się konstrukcji. Z czasem zaczną więc pękać i odstawać. Warto zapamiętać, że przy sufitach rozstaw blachowkrętów musi być nie większy niż 17cm, natomiast przy ścianach rozstaw ten powinien wynosić 25cm.  


Dodaj komentarz

Previous post Co warto wiedzieć o ociepleniu poddasza?
Next post Bezpieczne pokrycie dachowe, które posłuży na lata