Wnętrza w stylu myśliwskim

photo-1477777662939-1b56b5b5966dAranżacja wnętrz z wykorzystaniem elementów o charakterze myśliwskim może nadać niepowtarzalny i bardzo przyjazny klimat. Najważniejszą kwestią jest dobór odpowiednich mebli i dodatków oraz umiejętne zagospodarowanie przestrzeni. Jak z każdym innym stylem, tu też można łatwo przesadzić. Decydując się na meble wykonane z poroża, lepiej zrezygnować z dodatków wykonanych z tego surowca.

Kluczowymi elementami w stylu myśliwskim oczywiście są trofea, poroża najlepiej wyglądają na ścianach o jasnych barwach. Przez to wyglądają bardziej wyraźnie. Aranżując takie wnętrze należy postawić na naturalne materiały- jak drewno i skóra, oraz odcienie farb w kolorach ziemi. A całej kompozycji niepowtarzalnego charakteru dodadzą meble oraz dodatki z poroża.

Jakie dodatki wybrać?

Dodatki wykonane z poroża same w sobie są czymś niezwykłym, a jeśli by do tego dodać grawerunki w porożu? Grawerowanie to sztuka, a ozdoby takie mają niepowtarzalną wartość i wyjątkowy charakter. Obrazek wyryty w porożu nada ozdobom oraz meblom indywidualnego charakteru. Z pewnością będzie to niebanalna ozdoba wnętrz, piękny grawerunek wykonany w wielkiej łopacie łosia idealnie wkomponuje się na ścianie w salonie, a na gościach na pewno zrobi ogromne wrażenie. W ofercie znajdziemy nie tylko dodatki, ale również meble wykonane z poroża. Wygodna kanapa czy krzesło, zdobione grawerowanymi łopatami jelenia wspaniale wkomponują się w salon. Nadając specyficznego klimatu.

Skąd surowce?

Do wytworzenia tych niepowtarzalnych mebli oraz dodatków potrzebny jest surowiec w postaci poroża, do jego pozyskiwania nie cierpi żadne zwierzę. Producenci używają tak zwanych zrzutów, które zwierzyna wymienia co roku. Jeśli natkniemy się na takie w lesie możemy sprzedać je do skup poroża a kwota jaką uzyskamy będzie zależna od tego w jakim stanie dane poroże będzie, im gorszy tym niższa kwota. Również wielkość oraz niestandardowa forma sprawią, że wzroście wartość.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *