big-ben-810303_640

Język angielski już od wielu lat jest najpopularniejszy na świecie. Daje wiele możliwości, a jego znajomość przestaje być cenioną zaletą, a powoli zaczyna stawać się wymaganą umiejętnością. Pracodawcy często szukają pracowników, którzy bez problemu poradzą sobie w kontaktach z zagranicznymi klientami czy kontrahentami. Wbrew pozorom, okazuje się, że w Polsce, problemy z językiem angielskim ma więcej osób niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Patrząc na popularność wspomnianego języka, fakt ten wydaje się być szokujący, zwłaszcza, że dotyczy on również ludzi młodych. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne, ale zazwyczaj jest to po prostu nieprawidłowa metoda nauczania.

Nieprawidłowe metody nauczania

Niestety, sposoby nauczania w szkołach nadal pozostawiają wiele do życzenia. Wydawać by się mogło, że niektóre placówki mają w swoim programie lekcje języka obcego tylko dla formalności i w celu przygotowania uczniów do matury. Każde zajęcia polegają na wykonywaniu kolejnych ćwiczeń w książce czy poznawaniu zasad gramatyki. Efekt? Uczeń po wielokrotnym wałkowaniu każdego tematu jest doskonale przygotowany do egzaminów końcowych. Niestety gorzej ma się sprawa z umiejętnością porozumienia się z obcokrajowcem. Często zdarza się, że nawet uczeń, który uzyska najwyższą ocenę na egzaminie, zdaje sobie sprawę, że włada wiedzą z bardzo wąskiego zakresu. W efekcie, kiedy przyjdzie do konfrontacji z osobą zza granicy, uczeń ten zaczyna się jąkać, zapomina słówek, nie mówiąc już o stosowaniu właściwych zasad gramatyki. Z tego powodu, lepszym rozwiązaniem jest stosowanie bardziej skutecznych rozwiązań.

Metoda Callana

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że kursy angielskiego mają o wiele większą skuteczność niż lekcje w szkole. Uczestnicy kursu są bardziej zmotywowani do nauki, a uczący ich lektorzy, stosują skuteczne metody nauczania. Jedną z nich jest metoda Callana. Jest to system, dzięki któremu słuchacze są perfekcyjnie przygotowani do płynnej rozmowy. Zajęcia skupiają się głównie na ćwiczeniu mowy. Lektor wymaga od uczniów, aby mówili jak najwięcej, zdaje im pytania na dany temat i oczekuje rozbudowanej odpowiedzi. Często buduje się pytania dostosowane do omawianej tematyki, tak aby słuchacze w szybkie sposób utrwalili sobie poznane słówka.

Nauka angielskiego wcale nie musi polegać na nieciekawym wykonywaniu ćwiczeń czy uczeniu się na pamięć słówek. Okazuje się, że to metoda łącząca teorię z praktyką okazuje się najbardziej przyjemna, a przede wszystkim – skuteczna.

Dodaj komentarz

Previous post Czy warto inwestować w kurs językowy dla pracowników?
Next post Dlaczego nie możesz nauczyć się języka?