antler-556399_1920Mogłoby się wydawać, że obecnie najbardziej pożądane wnętrza to te minimalistyczne i skandynawskie. Zimne, przestronne, ale jednocześnie gustowne i pełne światła.

Mimo że trend na ograniczenia w dekorowaniu i urządzaniu trwa w najlepsze, to jednak z tęsknoty za przyszłością coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu łowieckim, z porożami, ciężkimi mahoniowymi meblami oraz grawerowanymi detalami. Dzisiaj podpowiemy, jak gustownie zaprojektować pokój w stylu myśliwskim.

Czym się kierować przy aranżowaniu pomieszczenia w łowieckim stylu?

  1. Dopasuj meble do koloru ścian oraz rodzaju podłóg. W zbyt nowoczesnym wnętrzu poroże, czy rogi to za mało, by stworzyć prawdziwy klimat myśliwskiego gabinetu.
  2. Zainspiruj się – z rogów można wykonać imponujący wieszak na ręczniki w łazience lub biżuterię w sypialni. Z kolei piękne, okazałe wyroby z poroża znajdziesz tutaj: https://antlabo.pl/. Jeśli masz zdolności do rękodzieła, z łatwością przerobisz je na żyrandol, który genialnie zaprezentuje klimat jadalni lub salonu.
  3. Pamiętaj, że skórzane meble lub narzuty z prawdziwej sierści dzikich zwierząt to dodatkowy detal, który dobrze podkreśli atmosferę pokoju dziennego lub sypialni w myśliwskim stylu.
  4. Trofea z polowań warto położyć na rustykalnej komodzie lub na dużym jadalnianym stole.

Jakie meble nadadzą wnętrzu łowieckiego wymiaru?

Białe i sosnowe wyposażenie wnętrz to przeżytek. Coraz więcej ludzi przekonuje się do ciężkich, rustykalnych mebli z mahoniowego lub dębowego drewna. Coraz większa popularnością cieszą się również komody lub stoły obite skórą dzikich zwierząt.

Tego typu meble do pokoju myśliwskiego powinny być wykonane z produktów najwyższej klasy. Warto przeanalizować, czy cena na pewno oddaje jakość wyposażenia w stylu łowieckim i czy ewentualne dodatki są wykonane z prawdziwiej skóry lub kości zwierząt.

Możemy również pokusić się o grawerowane detale na szufladach, uchwytach czy balatach. To dodatkowo podniesie prestiż elementów wyposażenia mieszkania, ale i stanowić będzie dopełnienie myśliwskiego klimatu w pokoju.

Dodaj komentarz

Previous post Co lepsze na dach? Blacha trapezowa czy blachodachówka?
Next post Z wizytą u myśliwego