Blaszane pokrycia dachowe cieszą się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na niską cenę, ale najczęściej kupujący kierują się wysoką jakością wyrobów tego typu. W zależności od tego jaką konstrukcję chcemy pokryć, mamy do wyboru dwie opcje – blachodachówki lub blachę trapezową. Dziś skupimy się na tej pierwszej opcji, wyjaśnimy co to za materiał i postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. 

Dlaczego i kiedy warto wybrać blachodachówki?

Zawsze wtedy kiedy zależy nam na trwałym, lekkim ale nie bardzo drogim pokryciu dachowym, to blachodachówka będzie doskonałym wyborem. Dzięki specjalnym powłokom zabezpieczającym jest odporna na rdzę oraz korozję. Wytrzyma też działanie czynników atmosferycznych, jedno co może być problemem to akustyczność. Co to znaczy? Deszcz czy grad uderzający o blachę, nie należą do miłych dźwięków, ale problem ten można łatwo zminimalizować, jeżeli użyje się odpowiedniej izolacji. Jakie jeszcze plusy mają blachodachówki? Oczywiście estetyczny wygląd, bo praktycznie niczym nie różnią się od tradycyjnych dachówek ceramicznych. Można wybrać kolor taki, który będzie pasować do elewacji oraz powłokę – matową, w połysku lub taką, która przypomina drewno. Blachodachówki są o wiele lżejsze od blachówek ceramicznych, dlatego świetnie się sprawdzą nie tylko jako pokrycie nowych budynków, ale też podczas renowacji starego dachu. 

Jak montować blachodachówki? 

Na początek trzeba wspomnieć, że dach na którym można ułożyć blachodachówkę, powinien mieć co najmniej spadek co najmniej 9°. Dlaczego? bo tylko wtedy woda może z niego spływać i nie zatrzymuje się na dachu. Właściwie zamontowane blachodachówki  https://glinmet.pl/ to też gwarancja tego, że pokrycie posłuży długie lata. O czym trzeba pamiętać montując blachodachówkę? Musi być ona ułożona na drewnianych łatach, specjalnie przygotowanych pod arkusze. Umożliwia to właściwe wietrzenie pokrycia, co jest bardzo ważne nie tylko podczas opadów, ale również latem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, powierzchnia dachu nie jest nadmiernie nagrzewana. 


Dodaj komentarz

Previous post Jak ocieplić mieszkanie od środka?
Next post Jak niskim kosztem wybudować altanę ogrodową?