auta3Rynek motoryzacyjny wciąż się rozwija. W zalewie technologii czujemy się jak ryby w wodzie – lubimy technologiczne nowinki, chętnie podążamy za modą i… często na tym tracimy. Bezrefleksyjne wpatrywanie się w najnowsze, najnowocześniejsze, a co za tym idzie – najwydajniejsze modele może się okazać zgubne. 

Technologia kontra rozsądek

Samochody hybrydowe nie są takie wspaniałe, jak się je przedstawia. Fakt, że zawierają o wiele mniej części mogących się zepsuć, wcale nie oznacza, że adres serwisu nagle zniknie z naszego terminarza. Wręcz przeciwnie – gdy weźmiemy pod uwagę poziom skomplikowania budowy układu hybrydowego, może się okazać, że niejeden mechanik nie  będzie w stanie go naprawić. Wbrew powszechnej opinii auta z napędem hybrydowym wcale nie są jeszcze wszechobecne.

Kolejnym argumentem przeciwników hybryd jest to, że nie są one przeznaczone dla każdego. Liczba udoskonaleń w porównaniu z przeciętnym samochodem w tym przypadku nie odgrywa roli nadrzędnej. Auta hybrydowe są o wiele bardziej wymagające niż te zwyczajne i nadają się raczej dla osób preferujących spokojną jazdę. Ponadto są mniej pojemne – wydaje się więc, że na wakacje zabierzemy o połowę mniej najpotrzebniejszych rzeczy, a czy dojedziemy na miejsce bez najmniejszych kłopotów?

Czy to się w ogóle opłaca?

Gdy myślimy o samochodzie hybrydowym, wyobrażamy sobie jeden ze wspanialszych modeli aut produkowanych przez najlepsze firmy. Niestety,  myślenie o tego typu samochodzie zwykle zostaje zweryfikowane na etapie planu zakupu. Ceny nas przerażają, gdyż sięgają nawet do 130 tysięcy złotych – a to jedne z najtańszych modeli. Ponadto akumulatory hybrydowe są znacznie mniej wytrzymałe, a warunki klimatyczne w Polsce wcale im nie sprzyjają. Czy rzeczywiście nam się to opłaca?

Warto zastanowić się nad tym, czy napędu hybrydowego potrzebujemy, aby zaspokoić swoje pragnienie nowoczesności, czy naprawdę wierzymy w to, co mówią rzekome statystyki. Z tych samych statystyk wynika bowiem, że ponad nowinki technologiczne zdecydowanie cenimy sobie po prostu to, co mamy.

O wielu innych ciekawych kwestiach związanych z samochodami przeczytasz na: http://www.impwar.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Na naukę nigdy nie jest za późno
Next post Zapalenie ucha u psa – jak leczyć?