Mimo że ocieplenie domu wydaje się rzeczą nadto nieskomplikowaną, to wybór idealnych materiałów do tego celu, utrudnia finalną termoizolację budynku. Dlaczego? Na rynku budowlanym dostępnych jest szereg narzędzi, za pomocą których można ocieplić mieszkanie. Każdy z nich wyróżnia się inną grubością, właściwościami, stopniem izolacji i oczywiście ceną. W tym artykule poradzimy, jakie materiały do ocieplenia wybrać, by była to jak najlepsza decyzja oraz jak zabrać się za termoizolację.

Materiały do ocieplenia domu

Poniżej wymienimy najpopularniejsze materiały do ocieplenia domu oraz scharakteryzujemy każdy z nich. Dzięki temu będziesz mógł samodzielnie stwierdzić, który spełni wszystkie twoje oczekiwania.

  1. Wełna mineralna. To tworzywo zapewnia bardzo dobrą izolację mieszkania przed zimnem (λ 0,030-0,043 W/(m.K)). Nie tylko idealnie dopasowuje się do elewacji budynku, ale również chroni wnętrze przed dźwiękami, na przykład z ruchliwej ulicy. Do termoizolacji domu z wełny, stosuje się płyty, maty lub granulat.
  2. Styropian. Nie da się ukryć, że to chyba najpopularniejszy sposób ocieplenia mieszkań i innych lokali. Wyróżnia go trwałość, niska cena i szybkość montażu. Jednak styropian nie jest już tak odporny, na przykład na chemiczne środku, jak wełna mineralna. Poza tym koniec końców najczęściej wychodzi drożej, niż termoizolacja pierwszym substratem.
  3. Polistyren ekstrudowany XPS. Ten materiał jest nieco lepszy od styropianu, ale nadal wygrywa z nim wełna mineralna. Przede wszystkim dlatego, że produkowany jest z polistyrenu ekstrudowanego.

Jak wygląda termoizolacja mieszkania?

Zapewne teraz zastanawiasz się, jak wygląda oraz ile kosztuje taka termoizolacja domu. Przede wszystkim koniecznie sprawdź firmę, która robi docieplenia budynków Częstochowa.

Dzięki temu prace przebiegną sprawnie, a ty nie będziesz musiał się obawiać, że zmarnujesz materiał do tego przedsięwzięcia. Szeroką ofertę firmy zajmującej się termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ znajdziesz na tej stronie internetowej.


Dodaj komentarz

Previous post Jakie błędy są najczęściej popełnianie podczas układania pokrycia dachowego?
Next post Jaką blachodachówkę wybrać – modułową czy w arkuszach?