Pokrycia dachowego szukamy w oparciu o kilka najważniejszych cech: cena, funkcjonalność, łatwość montażu i dostępność. Ponadto chcemy, żeby wybrany materiał jak najlepiej dopasował się do naszego domu, tak by nie był jedynie ochroną, ale także ozdobą budynku. Jednym z bardziej efektownych pokryć dachowych jest blachodachówka karpiówka.

Blachodachówka karpiówka – wygląd

Blacha trapezowa czy blachodachówka? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. W rzeczywistości oba materiały cechują się wysoką wytrzymałością, a przy tym nie sprawiają żadnych problemów podczas montowania na dachu. Blaszane pokrycie dachu to świetna alternatywa dla klasycznych dachówek ceramicznych, które ważą zdecydowanie więcej i tym samym mogą obciążać konstrukcję. Blachodachówka karpiówka znakomicie imituje wygląd standardowych dachówek.

Arkusze karpiówki są wyposażone w tzw. rowek kapilarny, który umożliwia jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze przymocowanie ich do dachu. Blachodachówka doskonale przylega do powierzchni, a poszczególne moduły idealnie do siebie pasują. Karpiówka jest ponadto uniwersalna: nadaje się do niemal każdego dachu, bez względu na to, jak skomplikowaną ma budowę, pod warunkiem, że jego kąt nachylenia wynosi minimum 30º. Równie dobrze sprawdzi się także w altanach ogrodowych. Zwykle występuje w czterech kolorach: antracytowym, grafitowym, brązowym i ceglastym.

Pokrycie dachu blachodachówką karpiówką – zalety

Główną zaletą karpiówki jest z pewnością jej niemalże ekskluzywny wygląd. Decydując się na ten materiał możemy być pewni, że nawet z biegiem czasu będziemy się cieszyć z tak eleganckiej konstrukcji dachu.

Blachodachówka karpiówka powstaje przy użyciu dużej ilości ocynku, co sprawia, że jest bardzo odporna nawet na skrajne warunki atmosferyczne. Nie zagrożą jej mocne opady czy też silne promieniowanie UV. Nie musimy się też martwić o powstawanie korozji, zatem estetyczny wygląd utrzyma się przez długie lata. Na jej korzyść przemawia także stosunkowo niska cena. Koszt pokrycia 1 m² może sięgać ok. 40 zł, jednak z powodzeniem możemy znaleźć nieco tańsze alternatywy – wówczas ceny zaczną się od ok. 28 zł, co pozwala sporo zaoszczędzić względem innych pokryć dachowych.

Dodaj komentarz

Previous post Kredyt czy pożyczka – co się bardziej opłaca?
Next post Termoizolacja budynków: dlaczego jest taka ważna?