Budując dom, nie da się zapomnieć o najważniejszych częściach tego przedsięwzięcia. Po pierwsze musimy zastanowić się nie tylko nad jego projektem, ale w finalnej części nad pokryciem dachowym, czy rodzajem ocieplenia. I właśnie położenie dachu będzie przedmiotem tego poradnika. Dowiesz się z niego, czym się kierować przy wyborze materiałów na pokrycie oraz jaki typ wybrać, by nie wymagał on wielu godzin konserwacji lub ciągłych napraw.

Od czego zaczyna się położenie dachu?

W pierwszej kolejności należy wykonać projekt konstrukcji dachowej. Następnie należy pamiętać o ustaleniu umiejscowienia okien lub rynien. Są to nieodłączne elementy projektu. Bez tego nie damy rady dokładnie przewidzieć zapotrzebowania na materiały. Kolejna sprawa, która wymaga odpowiedniego i precyzyjnego projektu to zakup i wymierzenie ilości narzędzi potrzebnych do wykonania dachu. W skrócie niezbędne będą:

  • murłaty,
  • krokwie,
  • łaty,
  • kontrłaty.

Etapy wznoszenia pokrycia dachowego

Pierwszy etap przedstawiliśmy już w pierwszej części tego tekstu. Teraz przyszedł czas na kolejny etap, czyli wzniesienie więźby dachowej. Polega to na zamontowaniu murłaty oraz krokwi. Ten etap nazywa się stworzeniem więźby dachowej.

Teraz na nią nakładana jest specjalistyczna folia, która służy jako podkład po kontrłaty. Etap ten z kolei fachowo nazywa się łaceniem. Dzięki sumiennemu wykonaniu każdego z kroków pokrycia dachu, nie ma  mowy o błędach. Zapewni i to wysoką jakość ochrony domu od góry oraz sprawi, że mieszkanie będzie służyło pokoleniom na lata.

Czym pokryć dach?

Nie można oczywiście zapomnieć o zewnętrznej części dachu, czyli o blachodachówka. To ozdoba i jednocześnie ochrona oraz pewna forma izolacji. Sprawia, że dom wygląda estetycznie i ochronią pozostałe części pokrycia dachowego przed działaniem deszczu i innych czynników atmosferycznych.

Pamiętajmy jednak, by tego typu materiały zawsze kupować od zaufanych producentów i firm, ponieważ tylko w ten sposób osiągniemy wymarzony cel, czyli zbudujemy dom lub położymy dach bez zbędnych komplikacji i nieprzyjemności. Najlepsze blachy dachowe http://glinmet.pl/ możesz znaleźć na ten stronie internetowej


Dodaj komentarz

Previous post Wykańczanie wnętrz – na własną rękę czy z pomocą fachowców?
Next post Łazienka z prysznicem czy z wanną?